Novinka Tip
 • 1 z 12
 

LP S AUTOGRAMEM - MOTÝL NĚHY ULETÍ

 

LP s autogramem Renaty Drösler.

Renata Drössler & Jiří Žáček - nové vinylové album šansonů

Největší žijící český básník Jiří Žáček se vcelku náhodou potkal s náramnou šansoniérkou Renatou Drössler na křtu jejího druhého alba, kde byl zhudebněn i Žáčkův překlad šansonu Jacquesa Préverta.

Ve vší mravopočestnosti v sobě našli zalíbení a deset let pak vybírali z Žáčkových textů ty správné, zvučné, písňové a zpívatelné. Přidal se k nim znamenitý skladatel Petr Ožana a v Hradci Králové pak natočili nádherné album Motýl něhy uletí, které vyšlo na CD v roce 2015.

Přichází rok 2022. Vinyl je trend. Co vydáme? Statečně se rozhodujeme, že to bude to nejposlouchanější album na Spotify, tedy – Motýl něhy uletí.

Začátkem léta 2022 se hotová hradeckokrálovská nahrávka ocitla na stole Andyho Waltera v londýnském studiu Abbey Road (ano, to „bítlsácko – žbirkovské“ studio Abbey Road). 

A tak Vám předkládáme s chutí v roce 2022 digitálně remasterované (v Abbey Road) album Renaty Drössler Motýl něhy uletí, které s nemenší chutí nahráli sedm let předtím v Hradci Králové. Takže mezi prvním nápadem a vinylem, který si budete moci zakoupit, uplynulo sedmnáct let.

Dostupnost Skladem
590 Kč
   
Kategorie Hudba
 

Co říká o albu básník Jiří Žáček:
Knížku poezie si koupí pár set čtenářů, zato písnička si dokáže najít tisíce posluchačů. A tak jsem rád, že jsem se někdy před deseti lety v Salmovské kavárně potkal s excelentní šansoniérkou a herečkou Renatou Drössler; která se ujala mých básní tak dobře, že z nich spolu s kolegy muzikanty vykouzlili písničky - nebo raději šansony. Skvělé šansony.

Oproti básním mají tu přednost, že si je člověk může zazpívat. Ale mnohem lepší je poslechnout si je v nenapodobitelném Renatině přednesu.
Pokud si někdo klade otázku, kdo je po odchodu Hany Hegerové nejlepší českou šansoniérkou, já mám jasno: Renata Drössler.

Co říká o albu Renata Drössler:
Sny si musíme pamatovat, abychom si je mohli plnit. V roce 2022 se mi splnil sen vlastního vinylového alba. Vznikalo skoro16 let.

V roce 2006 jsem se potkala s Jiřím Žáčkem a začali jsme mluvit o možné spolupráci. Musela jsem si načíst kvanta básní, nosit je v hlavě a pořád se k nim vracet. Nakonec vykrystalizovalo 14 básní, které byly blízké mému srdci. S hudbou mi pomáhal houslista Luděk Růžička, který mě seznámil se zname­nitým pianistou Luďkem Přibylem, na albu se autorsky podílel i další skvělý pianista Petr Ožana.
Nespěchali jsme, věděli jsme, že všechno má svůj čas. Písničky dozrály a my jsme je natočili ve studiu. Jedno „postprodukční" CD jsem dala Jiřímu Žáčkovi, líbilo se mu a brzo poté mi řekl: "Renato, moje vydavatelka, Veronika Baštová, by ráda tvoje CD začlenila do knihy mých básní." A tak CD Motýl něhy uletí vyšlo v roce 2015 samostatně i jako součást knihy básní a textů Jiřího Žáčka Šansony + spol.
A dnes máme LP! Doufám, že máte gramofon. Pokud ne, běžte si ho koupit!
Příjemný poslech!

SEZNAM PÍSNÍ:

Strana A (délka 19:05)

 1. Napsat báseň... - 00:07
 2. Když jsme byli malí cvoci - 02:29
 3. Jarní neurózy - 03:12
 4. Zvedni kotvu, Ofélie - 02:24
 5. Blues Nuselskýho mostu - 03:56
 6. Popěvek při holení - 01:37
 7. Šanson - 02:45
 8. Odrhovačka o Titaniku - 02:15
   

Strana B (délka 21:04)

 1. Voda voděnka - 03:49
 2. Silvestrovská - 01:50
 3. Písnička o škaredých holkách - 02:20
 4. Lori - 03:48
 5. Ochotnická - 02:52
 6. Jasná noci! Temná noci! - 04:14
 7. Napsat báseň... - 01:45


Celková délka: 40:09

Obsazení: 

  • Texty: Jiří Žáček
  • Zpěv: Renata Drössler
  • Klavír: Petr Ožana
  • Housle: Hana Vyšinská
  • Violoncello: Iris Moris
  • Perkuse: Tomáš Hřivnáč
  • Foto Renaty Drössler a Jiřího Žáčka: Jiří Šujanský
  • Design alba: Jiří Šujanský, Martin Vosecký
  • Zvuk: Václav Vlachý
  • Mastered by Abbey Road Studios, Online Mastering Services, London, England
  • www.abbeyroadonlinemastering.com

 • © + ℗ CATRO Production s.r.o.