CD - ZNOVUZROZENÁ

 

2012

Dvojalbum. Reedice alb Jsem jaká jsem a Taková jsem já spolu s akty Renaty Drössler.​

Dostupnost Momentálně nedostupné
350 Kč
Kategorie Hudba
 

"První i druhé CD se prodávala velmi dobře a já jsem zvažovala co dál. Byla jsem čerstvě rozvedená a seznámila jsem se s fotografkou Lenkou Hatašovou. Napadlo nás udělat re-edici těch 2 CD v úplně novém kabátě. Vzniklo tak exkluzivní výběrové dvojalbum šansonů, kde byly uvnitř unikátní fotografické akty. Inspirací mi byly akty, které před takřka dvaceti lety nafotila, tehdy 47 letá, Jana Švandová.

Lenka Hatašová, výborná fotografka, která rozumí ženám mě přesvědčila, že na to mám. A že budou tak krásné a umělecké, že se nebudu mít za co stydět.

Měla jsem za sebou dlouhou životní etapu a měla jsem pocit, jako bych se znova narodila. Renata znamená latinsky „znovuzrozená“, tak mi připadlo, že se to nemůže jmenovat jinak, tedy Znovuzrozená. Byla jsem v nové životní kapitole.

Z aktů jsme vytvořily výstavu, která byla instalovaná v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Krásné fotky jsme využily jako booklet, který zároveň sloužil jako katalog pro prodeji aktů. Tak jsme jedno s druhým poženili a křest CD byl zároveň vernisáží výstavy těch aktů, kterým se dostalo vřelého přijetí i u laické a odborné veřejnosti.​

Když se to tak vezme, tak to CD byl spíše výtvarný počin."